Fundacja rodzinna staje się coraz częściej wybieranym narzędziem do zarządzania majątkiem rodzinnym, planowania sukcesji oraz zabezpieczenia ciągłości biznesu. Choć przepisy dotyczące jej funkcjonowania obowiązują dopiero od połowy 2023 roku, już teraz widzimy duże zainteresowanie przedsiębiorców oraz doradców tą formą organizacyjną – szczególnie w kontekście przekazywania składników majątku, w tym w formie darowizn.

W najnowszym artykule opublikowanym na łamach „Rzeczpospolitej”, nasi eksperci – Katarzyna Wojarska-Aleksiejuk oraz Piotr Aleksiejuk – kompleksowo omawiają praktyczne i podatkowe aspekty darowizn na rzecz fundacji rodzinnej.

„Umowa darowizny jako forma prawna przeniesienia własności mienia przez fundatora, beneficjentów bądź tzw. podmioty trzecie na rzecz fundacji rodzinnej jest i będzie dominująca, jeśli chodzi o transfer majątku do fundacji rodzinnej.”

Artykuł stanowi odpowiedź na najczęstsze pytania, z jakimi zgłaszają się do nas klienci zainteresowani przenoszeniem majątku do fundacji, a także ci, którzy chcą uniknąć potencjalnych ryzyk związanych z nieprawidłowym ujęciem tych operacji.

Pełna wersja artykułu dostępna jest TUTAJ.