Media Media

Już jutro minie rok obowiązywania ustawy o fundacji rodzinnej. Nasi eksperci podsumowują ten czas w dzisiejszej prasie. Zapraszamy do lektury! 

▪️ W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się wywiad z mec. Piotrem Aleksiejukiem, w którym ekspert opowiada między innymi o dużym zainteresowaniu instytucją fundacji rodzinnej. 

“Zainteresowanie fundacją rodzinną przerosło oczekiwania zarówno ustawodawcy, jak i organów administracji publicznej – w szczególności Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, który prowadzi rejestr fundacji rodzinnych. W 2023 r. zostało złożonych ponad 800 wniosków o rejestrację takich instytucji, a w bieżącym roku, do kwietnia – ok. 700 wniosków w tej sprawie.”

DGP WYWIAD

▪️ Ponadto, w DGP znajdą Państwo również artykuł z komentarzami naszego eksperta!

“Można śmiało szacować, że z końcem 2024 r. osiągnięty zostanie poziom co najmniej dwukrotnie przekraczający liczbę rejestracji w ubiegłym roku.”

DGP ARTYKUŁ 

▪️ Natomiast w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł "Fundacja rodzinna funkcjonuje już od roku" autorstwa mec. Katarzyny Wojarskiej-Aleksiejuk oraz ponownie, Piotra Aleksiejuka. Jak zauważają eksperci naszej kancelarii:  

„Popularność fundacji rodzinnej wynika z faktu, że jest to rozwiązane kompleksowe pozwalające biznesowi rodzinnemu funkcjonować w perspektywie wielopokoleniowej, z jednej strony zabezpieczając „dziedzictwo” budowanego majątku firmowego i prywatnego założycieli/nestorów, z drugiej strony eliminując problematykę dziedziczenia, podziału majątku pomiędzy następne pokolenie/sukcesorów."

RZECZPOSPOLITA 

do góry