Media Media
08/11/2022

Jak uporać się ze spadkiem sprzedaży i odpływem kadr? - z pomocą nadchodzi System Wczesnego Ostrzegania


Z największymi trudnościami w utrzymaniu płynności finansowej zmagają się małe i średnie firmy. Składa się na to wiele czynników takich jak: wybuch pandemii, galopująca inflacja, konsekwencje trwającej w Ukrainie wojny. Na szczęście przedsiębiorcy nie muszą sami radzić sobie z wyzwaniami, otrzymają wsparcie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje już siódmą edycję konkursu "System Wczesnego Ostrzegania", w którym stawką jest dotacja w wysokości 18,5 tyś. zł na firmę. Dotychczas z usług szkoleniowo - doradczych skorzystało ponad tysiąc właścicieli i pracowników przedsiębiorstw.

O komentarz dla Pulsu Biznesu poproszono Marka Pszczółkowskiego (W Accounting). Ekspert wyjaśnił jak przetrwać trudny czas oraz odpowiednio wykorzystać oferowane przez PARP wsparcie.

"Wielu przedsiębiorcom i ich pracownikom z działów księgowych brakuje specjalistycznej wiedzy dotyczącej finansów i dziedzin pochodnych. Dlatego oferowane przez PARP eksperckie wsparcie jest dla MŚP na wagę złota. Specjaliści od doradztwa biznesowego pomogą przedsiębiorcom wprowadzić wiele rozwiązań poprawiających funkcjonowanie firm. Nie będą one wymagały dodatkowych nakładów finansowych, a wręcz obniżą koszty bieżącego prowadzenia działalności gospodarczej."

Aby przystąpić do konkursu, firma:
- musi mieć siedzibę na terenie Polski
- powinna należeć do sektora MŚP
- musi być zarejestrowana od conajmniej 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem: TUTAJ.

do góry